Inteligentny domNovinkaPřístrojSportovní ZprávyTechnologické novinkyTuristické Zprávy

Angelina Jolie se připojila k Instagram aby upozornila na utrpení v Afghánistánu

Angelina Jolie, notoricky soukromá Celebrita bez přítomnosti veřejných sociálních médií, se připojil Instagram, pomocí platformy upozornit na situaci v Afghánistánu.

Jolie se připojila k platformě v pátek, vyslání dopis říká, že obdržela od dospívající afghánské dívky, jehož jméno a umístění bylo rozmazané. V dopise dívka vyjadřuje své starosti a strach o život za Talibanu a píše, že ” jsme znovu uvězněni.”


“Než přišel Taliban … všichni jsme měli práva, byli jsme schopni svobodně hájit svá práva, ” píše se v dopise. “Ale když přijdou, všichni se jich bojíme a myslíme si, že všechny naše sny jsou pryč.”

Jolie, která je zvláštním vyslancem agentury OSN pro uprchlíky, napsala ve svém titulku, že plánuje sdílet příběhy lidí po celém světě”, kteří bojují za svá základní lidská práva.”

“Byl jsem na hranici Afghánistánu dva týdny před 9/11, kde jsem se setkal s afghánskými uprchlíky, kteří uprchli z Talibanu. To bylo před dvaceti lety. Je nechutné sledovat, jak se Afghánci znovu vysídlují ze strachu a nejistoty, která sevřela jejich zemi,” napsala Jolie. “Strávit tolik času a p

eněz, mít prolitou krev a životy ztracené jen proto, aby k tomu došlo, je selhání téměř nemožné pochopit.”
Po stažení USA z Afghánistánu, Taliban rychle převzala moc, což způsobuje rozsáhlé strach mezi mnoho v zemi.

Taliban předtím držel moc v letech 1996 až 2001 a vedl represivní režim, ve kterém byly ženy do značné míry omezeny na domov, zatímco amputace a veřejné popravy nebyly neobvyklé.

Přestože Taliban řekl, že se změnili, mnoho lidí v Afghánistánu i mimo něj je skeptických.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button